Ogłoszenia duszpasterskie Lipna 4.06.2023 - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.    Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Z okazji przypadającego dzisiaj święta dziękczynienia do puszek zbierane są ofiary na dalszą rozbudowę świątyni Opatrzności Bożej.

 

2.    O g. 16.00 w Gozdnicy zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 

3.    W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała.  Tradycyjnie oddamy cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Msza święta z procesją rozpocznie się o g. 9.30.  W tym dniu będziemy gościć nowo wyświęconego kapłana ze Zgromadzenia Księzy Misjonarzy, księdza Dawida Grabowskiego, który poprowadzi procesję oraz wygłosi Słowo Boże. Ksiądz Dawid wyjeżdża do pracy misyjnej w Beninie.  Składkę zebraną w Boże Ciało ofiarujemy na pomoc misji w Beninie, którą ks. Dawid zabierze ze sobą. Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie trasy procesji.  

 

4.    Biskup Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej  udziela dyspensy od zachowania przykazania kościelnego nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątek 9-go czerwca po Bożym Ciele.

 

5.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

6.    Komunikat Komitetu przygotowującego Festyn Parafialny:  Prosimy o włączenie się w przygotowanie festynu według możliwości każdej i każdego. Atrakcyjne i posiadające wartość artystyczną lub historyczną fanty na loterię można składać na plebanii codziennie po Mszy świętej wieczornej. Ciasto będzie można przynieść w dniu festynu od g. 10.00. Mężczyźni chętni pomóc w pracach rozkładania stołów, namiotów, itp. proszeni są o zgłoszenie się do Pana Stefana Walczaka – kościelnego.  Od nas wszystkich zależy powodzenie tegorocznego festynu.

 

7.                Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o posprzątanie świątyni prosimy Panie: Danutę Kalinowska, Bogusławę Szumiec, Marylę Kuc, Agnieszkę Stężycką.    

 

 

Zegar

Święta

Środa, IX Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni

Sonda

Czy podoba Ci się internetowa strona Parafii?

Tak

Nie


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego