Ogłoszenia duszpasterskie - Gozdnica - 16.04.2017r. - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.      Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najważniejsze Święto chrześcijańskie, z tej okazji wszystkim Parafianom i Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, niech Chrystus Zmartwychwstały nieustannie obdarza swoim błogosławieństwem! Serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego i Rezurekcji – BÓG ZAPŁAĆ!!! A dziś jeszcze msze św. o g. 11.00 i 18.00.

 

2.      Jutro, w drugi dzień szczególnego przeżywania radości Zmartwychwstania, zapraszamy na msze św. o g. 8.00, 11.00 i 18.00, a taca tradycyjnie przeznaczona jest na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. A w najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych!

 

3.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele remontowe, zebraliśmy prawie 3 tys. zł.

 

4.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w tygodniu:

ØKoronka do Bożego Miłosierdzia od wtorku codziennie do niedzieli po mszy św. o g. 18.00 (w ramach nowenny przed niedzielą Bożego Miłosierdzia)

ØNowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.40

ØAdoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek po mszy św. wieczornej do g. 19.00.

 

5.  W najbliższą środę grupa pielgrzymów uda się w drogę w autokarową pielgrzymkę do Francji śladami św. Wincentego a Paulo, wyjazd spod kościoła o g. 3.50.

 

6.  Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po mszach św. do puszek można będzie złożyć dowolną ofiarę na cele charytatywne w parafii i diecezji. Powracamy do niedzielnej modlitwy różańcowej o g. 17.30, w najbliższą niedzielę różaniec poprowadzą Róże św. Józefa i św. Wincentego.

 

7.  Także za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. i ich Rodziców na mszę św. o g. 14.30; zaś Rodziców młodzieży mającej przyjąć s. bierzmowania zapraszamy na spotkanie również w niedzielę o g. 18.45 w Sali Caritasu.

 

8.  Polecamy prasę katolicką: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o zdjęciach Zmartwychwstałego na Całunie Turyńskim i Chuście z Manoppello, także czy nasze ciało jest potrzebne do zbawienia; w „Niedzieli” m.in. o wielkanocnym guizie wiary, też rozmowę z odtwórcą roli Jezusa w filmie „Pasja”…

 

 

9.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli + Damian Szypszak (przeżył 6 dni) i + Roman Wągiel (pogrzeb będzie we wtorek o g. 14.00) – ich i zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin, polećmy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Zegar

Święta

Czwartek, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni

Sonda

Czy podoba Ci się internetowa strona Parafii?

Tak

Nie


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego