Ogłoszenia duszpasterskie - Gozdnica - 09.12.2018r. - II Niedziela Adwentu

1.  Rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe – znajdźmy czas w tych dniach do intensywniejszego prostowania dróg naszego życia! Program rekolekcji: od poniedziałku do środy msze św. z nauką rekolekcyjną o g. 8.00 i 18.30; okazja do spowiedzi św. we wtorek w g. 7.15 – 8.15 i 17.45 – 19.15.

 

2.  Dziś jeszcze zapraszamy wszystkich samotnych, chorych, starszych i tych, którzy nie będą mieli okazji spędzić wigilii w gronie najbliższych na spotkanie wigilijno – opłatkowe na g. 15.00 do Caritasu; także na różaniec na g. 17.30, który poprowadzi Róża św. Anny, za tydzień Róża św. Małgorzaty. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki wigilijne po dowolnej cenie, można też kupić świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: duża 13 zł, mała 6 zł.; dzieci z Wincentyńskiego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej zachęcają do nabywania sianka na stół wigilijny za dowolną ofiarą.

 

3.  Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, które odprawiamy od poniedziałku do środy o g. 18.30, w czwartek i piątek o g. 18.00, a w sobotę o g. 8.00.

 

4.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w tygodniu:

vRóżaniec w intencji pokoju w poniedziałek o g. 18.00

vNowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.10

vAdoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek po mszy św. wieczornej do g. 19.00

 

5.  Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko w czwartek w g. 8.30 – 10.00.

 

6.  Za tydzień w niedzielę gościć będziemy Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry, którzy propagują nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu o prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, który też można będzie nabyć wraz z książeczką o różańcu i płytą CD za 10 zł.

 

7.  Zachęcamy do pomocy najuboższym naszej parafii przez dowolną ofiarę do skarbonki w przedsionku kościoła obok krzyża, a potrzeby są duże: zakup opału na zimę, lekarstw, także zakupiliśmy łóżka dla chorych…

 

8.  Można składać kartki z imionami zmarłych na wypominki roczne, są do zabrania w przedsionku kościoła, a w tygodniu przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

 

9.  Polecamy prasę katolicką: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o Bożym GPS-ie – darach rozumu i rady, także o znaczeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu NMP; w „Niedzieli” o kwestii aborcji eugenicznej w Trybunale Konstytucyjnym, też o adwentowych niedzielach handlowych dla duszy… Można też nabyć kalendarze na 2019 rok rozprowadzane przez Apostolat Maryjny.

 

10.  W minionym tygodniu do wieczności odeszły + Alicja Szumińska i + Michalina Łuczak – polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Zegar

Święta

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni

Sonda

Czy podoba Ci się internetowa strona Parafii?

Tak

Nie


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego