Ogłoszenia duszpasterskie - Gozdnica - 02.05.2021r. - 5 Niedziela Wielkanocna

1.     Dziś – ze względu na pogodę - nabożeństwo majowe o g. 17.30 w kościele, również w tygodniu modlić się będziemy śpiewem Litanii Loretańskiej o g. 17.30.

2.Także w tygodniu modlić się będziemy na nabożeństwach:

- wypominki roczne za zmarłych połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia we wtorek o g. 17.00

- modlitwa o powołania i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek po mszy św. wieczornej.

3.Uroczystość NMP Królowej Polski w liturgii przeżywać będziemy w poniedziałek 3 maja, to również Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja, msze św. w tym dniu odprawimy o g. 8.00 i 11.00 – w intencji Ojczyzny, zamówioną przez Urząd Miasta. Nie będzie mszy św. o g. 18.00.

4.Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko w środę w g. 8.30 – 10.00.

5.W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca, okazja do spowiedzi w piątek w g. 7.00 – 7.30 i 17.00 - 18.00. Mszę św. o g. 18.00 w piątek odprawimy w intencji zamówionej przez Straż Honorową NSPJ, a po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu: w g. 18.30 – 19.30 poprowadzi modlitwę Straż Honorowa NSPJ, następnie adoracja w ciszy do g. 20.30.

6.Do chorych, którzy pragną przyjąć Komunię św. pójdziemy w piątek od g. 9.00, prosimy ich zgłaszać do czwartku w kancelarii lub zakrystii.

7.Liturgiczna uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, przypada w sobotę 8 maja.

8.Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na fundusz remontowy.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o kulturze gniewu w społeczeństwie i co na niej można zbudować, także o ślubach lwowskich króla Jana Kazimierza w 1656 r. i obraniu Maryi za Patronkę Polski; w „Niedzieli” o demokracji, która potrzebuje Królowej, którą jest Maryja, też o żołnierzach papieża; jest również kolejny numer „Różańca”…

Sobota, V Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męcz., Głównego Patrona Polski

Czy podoba Ci się internetowa strona Parafii?

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego