Ogłoszenia duszpasterskie - Gozdnica - 4.06.2023 - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.    Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Z okazji przypadającego dzisiaj święta dziękczynienia do puszek zbierane są ofiary na dalszą rozbudowę świątyni Opatrzności Bożej.

 

2.    O g. 16.00 zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 

3.    O g. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. O g. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe.

 

4.    We wtorek wypominki roczne o g. 17.00.

 

5.    W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała.  Tradycyjnie oddamy cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Msze święte będą sprawowane o g. 7.30 i o g. 12.00  Msza święta z procesją. Nie będzie Mszy świętej o g. 18.00. W tym dniu będziemy gościć nowo wyświęconego kapłana ze Zgromadzenia Księzy Misjonarzy, księdza Dawida Grabowskiego, który poprowadzi procesję oraz wygłosi Słowo Boże. Ksiądz Dawid wyjeżdża do pracy misyjnej w Beninie.  Składkę zebraną w Boże Ciało ofiarujemy na pomoc misji w Beninie, którą ks. Dawid zabierze ze sobą. Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie trasy procesji. Kwiaty i inne materiały dekoracyjne będą do odebrania u Pana Kościelnego. Pani Katechetka zaprasza dziewczynki w wieku przedszkolnym i szkolnym od klasy 1 do klasy 4 na próbę sypania kwiatów we wtorek 6-go czerwca o g. 16.00 przed kościołem.   

 

6.    Biskup Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej  udziela dyspensy od zachowania przykazania kościelnego nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątek 9-go czerwca po Bożym Ciele.

 

7.    W oktawie Bożego Ciała oddamy cześć Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie w procesji wokół kościoła na zakończenie Mszy św. o g.18.00. Procesję połączymy z nabożeństwem czerwcowym. W innych dniach nabożeństwo czerwcowe odprawiamy o g. 17.30.

 

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

9.    Komunikat Komitetu przygotowującego Festyn Parafialny:  Prosimy o włączenie się w przygotowanie festynu według możliwości każdej i każdego. Atrakcyjne i posiadające wartość artystyczną lub historyczną fanty na loterię można składać na plebanii codziennie po Mszy świętej wieczornej. Ciasto będzie można przynieść w dniu festynu od g. 10.00. Mężczyźni chętni pomóc w pracach rozkładania stołów, namiotów, itp. proszeni są o zgłoszenie się do Pana Stefana Walczaka – kościelnego.  Od nas wszystkich zależy powodzenie tegorocznego festynu.

 

10.             W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Eugenię Zub. Zmarłą Eugenię i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.  

Zegar

Święta

Środa, IX Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni

Sonda

Czy podoba Ci się internetowa strona Parafii?

Tak

Nie


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego